Adana Ejder Meyvesi Serası Kurulumu

Ülkemizde ve dünyada son dönemlerde tropikal ürünlere karşı artan talep, Adana ejder meyvesi serası kurulumu hakkında insanları araştırma yapmaya itmiştir. Bunun en önemli sebepleri arasında, ejder meyvesinin fiyatı ve gördüğü talep bulunmaktadır. Seracılık yöntemi ile de kolayca yetiştirilebilen bu meyveye karşı talep bir hayli yüksektir.

Son zamanlarda, ülkemizde sera aracılığı ile tropikal meyve üretiminde ciddi bir artış yaşanmıştır. Yurtdışına ihraç edilerek döviz üzerinden para kazanılması ve sürekli müşteri bulunabilmesi bu işin önünü açan avantajlardandır. Ayrıca, ihracat yapılması sayesinde devletten alınacak birtakım teşvikler ve üreticilere sağlanan kolaylıklar da işin cabasıdır.

Adana Ejder Meyvesi Serası Kurulumu 2022

Seracılık, hava koşullarına karşı direnç oluşturduğu için verimi arttırır. Çevresi naylon malzeme veya camla kapalı olan seralar, kar, fırtına, yağmur, dolu gibi ürüne zarar verebilecek hava olaylarına karşı koruma sağlar. Ayrıca sıcaklık ayarlanabildiğinden dolayı da tropikal meyve üretiminin önünü açmaktadır. Bilindiği üzere ülkemizde son yıllarda tropikal meyve üretimi artmıştır.

Özellikle seralarda yapılan üretimlerde, ejder meyvesinde olduğu gibi meyvenin her bir tanesi çok değerlidir. Bu yüzden bir meyvenin bile telef olması üreticiye zarar olarak yansımaktadır. Bu yüzden, ejder meyvesi ya da avokado gibi değerli meyvelerin üretiminde sera kurulması daha avantajlıdır. Bu şekilde hem verim hem de kazanç artacaktır.

Adana Ejder Meyvesi Serası Kurulumu Fiyatları

Sera kurulumunda fiyatlarda güncelliği korumanın zor olduğunu söylemek mümkün. Bunun sebebi, sera yapımında kullanılan malzemelerin fiyatında ve işçilik ücretlerinde yaşanan artış. Ayrıca seranın kurulacağı alan ve seranın büyüklüğü de fiyatları etkilemektedir. Seranın çevresinin ne ile kaplanacağı da önem taşır. Plastik malzeme ya da cam ile kaplanması durumuna göre fiyat değişmektedir.

Bunun dışında arazinin durumu da inşaat sürecini uzatabilir ve maliyetleri arttırabilir. Sera için en uygun alanlar düz arazilerdir. Fazla eğimli arazilerin tesviye edilerek teraslar oluşturulması gerekir. Bu gibi durumlar Adana ejder meyvesi serası kurulumu fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

Adana Ejder Meyvesi Serası Kurulumu Nedir

Seralar çeşitli durumlara göre farklı modellerde inşa edilebilirler. Düz ve geniş bir arazi üzerinde bir sera inşa etmek istiyorsanız çok çatılı serayı tercih edebilirsiniz. Düz fakat küçük bir araziniz varsa tek çatılı sera inşa edebilirsiniz. Eğimli arazilere ise çatısız seralar inşa edilmektedir.

Sera inşa edilecek arazilerde aranan önemli iki özellik vardır. Bunlardan birincisi arazinin düz olması, ikincisi ise arazinin çok rüzgar alan bir yerde olmaması. Bu özellikler hem yapım sürecini kolaylaştırmakta hem de seranın daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Çok eğimli arazilere sera kurulumunda inşaat süreci uzamaktadır. Rüzgarlı bölgeler ise uzun vadede seranın ömrünü kısaltmaktadır.

Güncel Adana Ejder Meyvesi Serası Kurulumu

Sera kurulumunda Adana ili gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek bir bölgedir. Bunun sebebi hem toprağın üretim için çok verimli olması hem de sulama sorunlarının yaşanmamasıdır. Zaten, ülkemizde seracılık faaliyetleri genel olarak Adana, Mersin ve Antalya illerinde yapılmaktadır. Ortam ve havanın uygunluğu bunun en önemli sebebidir.

Adana ilindeki sera kurulumu ihtiyaçlarınız için kaliteli bir firma arayışı içindeyseniz gönül rahatlığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Adana Sera Firması, yıllardır verdiği sera kurulumu hizmeti ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmektedir. Aklınızdaki soruları cevaplandırmak ve arazinize uygun bir sera kurulumu fiyat teklifi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız Adana ejder meyvesi serası kurulumu için yılların verdiği tecrübe ile iş yapmaktadır.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,