Adana Sera Yapan Firmalar

Adana’da seracılıkla uğraşmak isteyen kişiler Adana sera yapan firmalar konusunda araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar sonunda iyi bir firma ile çalışılması, kaliteli bir hizmet almanızı sağlayacaktır. Seracılık mesleğinde, seranın kalitesi ve düzeni çok önemlidir. Bu faktörler, doğrudan aldığınız verimi ve mahsulü etkilemektedir. Doğru bir şekilde kurulmayan bir sera üretici için yarardan çok zarar anlamına gelmektedir.

Seracılık, genel olarak üretilmek istenen bir bitki için çevre şartları kontrol edilebilen alanlar oluşturmaktır. Üretimi sera içerisinde yapılan ürünler kar, fırtına, yağmur, don gibi doğa olaylarından etkilenmez. Bu özelliklerinden dolayı üreticilere adeta bir sigorta işlevi görür. Ayrıca bu tarım uygulaması ülkemizdeki her bölgede yapılabilmektedir. Seracılık faaliyetleri, ülkemizde Antalya ve Mersin illerinde yoğunlukla yapılmaktadır. Bunun yanında, son dönemlerde İç Anadolu bölgesinde de bu konuya olan talebin arttığını görmekteyiz.

Adana Sera Yapan Firmalar 2022

Seracılık faaliyeti, ürünü birçok zarar ve hasar durumundan koruduğu için üretici için kazançlı bir yoldur. Özellikle ülkemizde de son yıllarda seracılığa karşı ciddi bir talep bulunmaktadır. Bu yoğun ilgiden dolayı işinde uzman olmayan bazı firmalarla çalışan üreticiler ciddi sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Seracılığın en önemli noktası, alanında uzman ve deneyimli bir firma ile kurulum aşamasında çalışmaktır.

Kurulacak seranın özellikleri ürüne göre belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Bu noktada, mutlaka kaliteli ve güvenilir bir sera firması tercih etmek çok büyük önem arz eder. Yanlış kurulan seralarda yıkılma gibi sorunlar meydana gelebilir ve verimde azalma görülebilir. Bu sebeple doğru sera firması tercihi seracılıkta atılacak ilk ve en önemli adım özelliğini taşımaktadır.

Adana Sera Yapan Firmalar ve Sera

Seralarda, cam ya da plastik örtü altında yer alan ürünler turfanda olarak yetiştirilir. Eskiden yılın belli zamanlarında mahsul veren meyve ve sebzeler, artık daha erken yetiştirilebilir hale gelmiştir. Bu sayede, verim ve kalite artarak üreticiyi olumlu etkilemiştir. Adana sera yapan firmalar da bu verimi arttırmak ve seracılığı yaygınlaştırmak için sera kurulumu faaliyetlerine devam etmektedirler.

Buna ek olarak, seralar çeşitli türlerde olabilir. Bu türler, çatısız, çok çatılı ve tek çatılı olarak tasnif edilebilir. Çatısız seralar için yüksek eğimli araziler daha uygundur. Düz fakat küçük arazilere ise tek çatılı seralar daha uygun düşmektedir. Çok çatılı seralar ise düz ve geniş arazilere kurulurlar. Ayrıca yüksekliklerine göre de alçak ve yüksek çatılı sera olmak üzere de iki sınıfa ayrılırlar. Alçak çatılı seralar, yetiştirilecek ürünün kısa boylu ya da seranın kurulduğu bölgenin soğuk ve rüzgarlı olduğu durumlarda tercih edilir. Bölgenin daha sıcak ve yetiştirilecek ürünün daha uzun olduğu durumlarda ise yüksek çatılı seralar tercih edilir.

Adana Sera Yapan Firmalar ve Fiyatlar

Seracılık sektöründe fiyatlarda sürekli bir değişme olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle son dönemlerde döviz kurunun artması ve hammadde bulmada yaşanan sorunlarla birlikte serada kullanılan malzeme fiyatlarının daha da yükseldiğini söyleyebiliriz. Sera fiyatlarında önemli bir diğer faktörde kurulacak olan seranın özellikleri. Seranın boyutu, çatı tipi ve çatı yüksekliği fiyata doğrudan etki eden faktörler arasında yer alıyor.

Sizler de eğer sera kurulumu yaptırmak ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız Adana Sera Firması ile iletişime geçebilirsiniz. Firma yetkililerimiz, bütün sorularınızı içtenlikle cevaplamaktan memnuniyet duyacaktır. Kurulacak olan seranın özelliklerini belirtmeniz durumunda fiyat teklifi de tarafınıza iletilecektir. Firmamız, Adana sera yapan firmalar arasında en prestijli firmalardan biri olarak yer almaktadır.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,