Adana Sera Kurulum Malzemeleri

Seranız kurulurken tercih edebileceğiniz çok farklı Adana sera kurulum malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler taşıyıcı kolondan dış kaplamaya kadar birçok noktada değişiklik gösterebilir. Malzeme seçiminde çok çeşitliliğin olmasının sebeplerinden biri her bütçeye uygun seralar ortaya çıkarabilmektir. Örneğin seranın iskelet kısmında taşıyıcı kolon olarak çelik kullanılabilirken daha ucuz olması adına pvc boru kullanan üreticiler de bulunmaktadır.

Aynı şekilde seranın dış kısmı cam ile veya fiber glass ile kaplanabilirken maliyetin düşürülmesi için plastik malzemeler ile de kaplanabilmektedir. Plastik malzeme her ne kadar ucuz ve nispeten dayanıklı olsa da cam kadar sağlam değildir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tercihlerde bütçe çok önemli rol oynamaktadır.

Adana Sera Kurulum Malzemeleri 2022

Adana sera kurulum malzemeleri ile ilgilenen üreticiler bu konuya önem vermektedir. Büyük bir sera yapılacağı zaman bütçe arttırılabiliyorken küçük seralarda bütçe daha kısıtlı olduğu için en uygun fiyata en yüksek performansı veren sera hedeflenmektedir.

Malzeme tercihi konusunda yeni teknolojilerin geliştiğini söylemek de mümkün. Fiber glass camlar bu yeni teknolojilere örnek verilebilir. Ayrıca sulama ve enerji sistemlerinde de doğayla barışık ve zararlı olmayan çözümlerin olduğunu da söyleyebiliriz. Örneğin bazı sera sahipleri seranın yanına güneş paneli kurarak enerji ihtiyaçlarını doğadan aldığı güçle karşılamaktadır.

Adana Sera Kurulum Malzemeleri Nedir

Sera kurulurken öncelikle hangi meyve veya sebzenin üretileceğine karar verilmelidir. Bunun sebebi seranın boyudur. Küçük boylu ürünlerde alçak çatılı seralar tercih edilerek malzemeden tasarruf edilebilir. Yüksek boylu ürünlerin yetiştirileceği seralarda ise mecburen yüksek çatılı seralar tercih edilecektir. Örneğin çilek üretimi yapılan bir sera için, çileğin kısa boylu bir ürün olmasından dolayı alçak çatılı sera tercih edilebilir.

Ayrıca bazı seraların içerisine klima ve vantilatör gibi hava sıcaklığına etki edecek eşyalar eklenmektedir. Bunun sebebi, havaların beklendiği gibi gitmediği durumlarda sıcaklığı kontrol altına alarak ürünün veriminin yüksek kalmasını sağlamaktır. Sera her ne kadar bu konuda bir miktar koruma sağlasa da bu gibi destekleyici ürünler ile tam verim almak mümkündür.

Adana Sera Kurulum Malzemeleri Güncel

Seralar dış kaplamaya sahip oldukları için hava şartlarına karşı direnç gösterir. Yağmur, kar, fırtına ve rüzgar gibi durumlara karşı ürünü korur. Tek seferde bütün üretimin ziyan olmasının önüne geçer. Bu yönden üretici için büyük verim ve kazanç kapısı anlamına gelmektedir. Zaten ülkemizde de son yıllarda seracılığa karşı ciddi bir ilgi başlamıştır.

Bunun sebeplerinden birisi de seracılığın tropikal meyve üretimi için çok uygun olmasıdır. Bu sayede avokado, ejder meyvesi ve muz gibi değerli meyveler serada üretilerek satılabilir. Özellikle yurtdışında büyük bir piyasaya sahip olmalarından dolayı çok hızlı bir şekilde satışı gerçekleşmektedir.

Adana Sera Kurulum Malzemeleri Fiyatları

Sera kurulumunda kullanılan malzemeler için net bir fiyat vermek çok zordur. Dövizin yükselişi kaynaklı yaşanan artışlar ve hammadde azlığından dolayı gelen zamlar fiyatları doğrudan etkilemektedir. Ayrıca işçilik ücretleri de sürekli olarak yükselmektedir. Bu konuda net bir fiyat verilmesi zor ama malzemelerde her zaman daha ucuzunu bulmanın mümkün olduğunu da söylemek lazım.

Eğer sizlerin de Adana içerisinde sera kurulumu ile ilgili çözüm bekleyen ihtiyaçlarınız varsa doğrudan bizleri arayabilirsiniz. Firmamız alanında yılların verdiği tecrübeyle çalışmaktadır ve her türlü sorununuza çözüm üretmeye hazırdır. Adana Sera Firması, Adana sera kurulum malzemeleri için de sizlere yardımcı olmak ve çözüm üretmekten büyük bir memnuniyet duymaktadır.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,