Adana Sera Kurulumu Yapan Firmalar

Adana’da seracılığa başlamak isteyen kişiler Adana sera kurulumu yapan firmalar hangileri diye araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda seranızın kurulumunu yapmak için birçok firma bulabilirsiniz fakat önemli olan en kaliteli olanla çalışabilmektir. Bunun sebebi kurulumu doğru yapılmayan bir seranın size yarardan çok zarar getireceğidir.

Sera kurulumu inşaat bilgisi ve teknik kadro istediğinden dolayı herkesin yapabileceği bir iş değildir. Mutlaka inşaat bilgisi olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, firmanın tecrübesi de çok önemlidir. Tecrübesiz ve yeni bir firmayla çalışmak seranın istenmeyen bir biçimde kurulmasına neden olabilir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde serada bazı sorunlar meydana gelebilir.

Adana Sera Kurulumu Yapan Firmalar 2022

Sera kurulumunuz için iletişime geçtiğiniz firmaya bazı bilgileri iletmeniz gerekir. Örneğin seranın kurulacağı arazinin yapısı bunlardan birisidir. Bunun sebebi, seraların daha çok düz arazilere kurulması ve yüksek eğimli arazilerde de tesviye işlemi gerektirmesidir. Bu yüzden arazi eğiminizi firmaya bildirmeniz durumunda tesviye işlemine gerek olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kurulmak istenen seranın büyüklüğü de önemlidir. Kaç metrekare alan üzerine ne kadarlık bir sera istediğinizi bildirmelisiniz. Büyük sera kurulumları daha çok işçi ve zaman istediği için kurulumu yapan firma bu gerekliliklere göre davranacaktır. Ek olarak, çatı tipide kurulum yapacak olan firmanın bilmek isteyeceği detaylar arasındadır.

Adana Sera Kurulumu Yapan Firmalar Hangileri

Adana bölgesi sera üreticiliği için en uygun yerlerin başında geliyor. Zaten halihazırda birçok üretici sera yöntemi ile üretim yapmaya devam ediyor. Sera ile üretim ülkemizin her bölgesinde yapılabilse de yoğunlukla Akdeniz bölgesinde yapıldığını söyleyebiliriz. Bu bölgede de Adana, Mersin ve Antalya gibi şehirler başı çekiyor.

Adana bölgesinin hava ve toprak şartları bu üretim için çok elverişlidir. Toprağının yüksek verimli olması ve hava koşullarının çok ağır olmaması açısından çok avantajlıdır. Adana sera kurulumu yapan firmalar da bu sebepten dolayı Adana’da yoğun bir çalışma içindedirler ve sürekli sera kurulumu ile uğraşmaktadırlar.

Adana Sera Kurulumu Yapan Firmalar ve Fiyatlar

Sera kurulumunda fiyatı belirleyen en önemli faktör kurulmak istenen seranın büyüklüğü. Sera büyüdükçe fiyat da orantılı bir biçimde artmaktadır. Ayrıca seranın dış çerçevesinde kullanılacak malzeme de büyük önem taşır. Seranın dışının camla mı yoksa plastik malzemeyle mi kapatılacağı konusu fiyata önemli derecede etki etmektedir.

Bu noktada seranın çatı tipi de önemlidir. Çatısız sera mı, tek çatılı sera mı yoksa çok çatılı sera mı olacağı konusu fiyata etki etmektedir. Özetlemek gerekirse, sera kurulumunda tek bir fiyat vermek çok zordur. Bunun sebebi yapılması istenen seranın özelliklerine göre fiyatın artıp azalabileceğidir. Ayrıca, seranın kurulacağı arazi ekstra işlemler gerektiriyorsa bunlarda maliyeti arttıracaktır.

Güncel Adana Sera Kurulumu Yapan Firmalar

Sera kurulumunda bilgi ve tecrübe çok büyük önem arz eder. Sera kurulumu ve seracılık spesifik alanlar olduğu için bu alanın uzmanı kişiler tarafından ilgilenilmesi gereken konulardır. Bu yüzden firma tercihinde ince eleyip sık dokumanız ve en kaliteli firmayı tercih etmeniz gerekir.

Eğer Adana’da sera kurulumu ile ilgili kaliteli çözümlere ihtiyacınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin. Firma yetkililerimiz aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermekten büyük memnuniyet duyacaklardır. Ayrıca, yaptırmak istediğiniz seranın ölçütlerini ve diğer özelliklerini söylemeniz durumunda tarafınıza fiyat teklifi de iletilecektir. Adana Sera Firması, yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübe ile birlikte Adana sera kurulumu yapan firmalar arasında en önemlilerinden biri konumundadır.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,