Adana Sera İmalatı

Adana Sera İmalatı için bölgede hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Bunun sebebi, Adana’nın seracılık ve tarım faaliyetleri için çok uygun bir bölge olmasıdır. Fakat, sera imalatı veya sera kurulumu için hizmet alınırken kaliteli ve bilinir firmalardan hizmet almak çok önemlidir. Aksi halde, ödenen ücret çöpe atılmış olacaktır.

Sera kurulum ve imalat süreci, teknik bilgi ve yeterlilik istediği için sadece işinin uzmanı kadrolar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde, malzemede kalitesizlik ve kurulan serada çökmeler meydana gelebilir. Öyle ki, kalitesiz bir firma tarafından kurulan sera ilk rüzgarda yıkılabilir. Bu sebeplerden dolayı, firma seçimine büyük önem göstermek ve doğru firmayı seçmek işin belkemiğidir.

Adana Sera İmalatı 2022

Sera, hem üretici hem de ürün açısından büyük oranda verim sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemle yapılan tarımsal faaliyetler hava koşullarına karşı büyük direnç gösterirler. Seranın çevresi kapalı olduğu için yağmur, fırtına, kar veya sel gibi olumsuz doğa olaylarından etkilenmezler. Seraların çevresi cam veya naylon malzeme ile kapatılabilir.

Seracılık faaliyeti bu avantajlarından dolayı üretilen üründe verimin yüksek olmasını sağlar. Ürünün bolluğuna katkıda bulunur ve üreticiye kazanç olarak döner. Ürünün hava koşullarından dolayı bozulmasını engeller. Tarımsal faaliyetlerde, olumsuz hava koşullarının üretimi ne derece sarstığını düşünürsek seranın önemini de daha iyi kavramış oluruz.

Adana Sera İmalatı Yapan Firmalar

Sera ülkemizin bütün noktalarında kurulabilen ve yapılabilen bir tarımsal faaliyettir. Bütün şehirlerimiz bu modele uygun olmakla birlikte Akdeniz bölgesinde bu faaliyetin sıklıkla yapıldığını söyleyebiliriz. Özellikle Adana sera imalatı ile Mersin ve Antalya gibi şehirlerimizde seracılıkla uğraşan bir hayli insan bulunmaktadır. Bu sebeple bu şehirlerde seracılığa karşı yoğun bir ilgi vardır.

Serada yetiştirilen ürünler turfanda olarak yetiştirilir. Ayrıca seranın evresi açılabilir olduğundan dolayı havanın durumuna karşı ayarlanabilir. Özellikle etrafı camla kaplı seralarda camlar açılabilir kapanabilir özelliğe sahipse hava durumuna göre aksiyon almak daha kolay hale gelir. Çok sıcak havalarda camlar açılabilir ve yağmurlu havalarda da camlar kapatılabilir.

Adana Sera İmalatı ve Seracılık

Seracılıkta farklı çatı tipleri bulunmaktadır. Bunlar çok çatılı, tek çatılı ve çatısız seralar olarak üçe ayılır. Eğimli arazilerde çatısız seralar tercih edilirken, düz ve küçük arazilerde tek çatılı seralar tercih edilir. Çok çatılı seraların ise düz ve geniş arazilerde tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Buna ek olarak, seraların çatı yüksekliği de farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bu ayrım, alçak ve yüksek çatı olarak iki sınıftan oluşur. Soğuk ve rüzgarlı bölgelerde, yetiştirilecek ürün kısa boylu ise alçak çatı, görece daha sıcak bölgede uzun boylu ürün yetiştirilecek ise yüksek çatı tercih edilir.

Adana Sera İmalatı Fiyatları

Seracılıkta kurulum ve imalat fiyatlarında son günlerde sık sık değişiklik yaşamaktadır. Bunun sebepleri arasında döviz kurunun yükselmesi ve hammaddeye gelen zamlar bulunmaktadır. Ayrıca kurulması istenen seranın özellikleri de fiyatı doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Arazi ve seranın büyüklüğü, malzeme ve iş miktarını etkileyeceği için net bir fiyat belirtilmesi kolay değildir.

Eğer sera kurulumu ile ilgili fiyat almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Arazinizin durumu ve istediğiniz boyutları söylemeniz durumunda firma yetkililerimiz sizlere fiyat teklifini sunacaklardır. Ayrıca aklınıza takılan diğer bütün soruları bizlere sorabilirsiniz. Firma yetkililerimiz tecrübelerini sizlerle paylaşmaktan ve sizlere yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacaklardır. Adana sera imalatı ve sera kurulumu konusunda firmamız uzun yılların bilgi ve birikimine sahiptir.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,