Adana Sera Fidancılık

Seralarda sebze meyve üretiminin yanı sıra Adana sera fidancılık üretimi de yapılabilmektedir. Seralarda son dönemlerde genel olarak tropikal meyve üretimi yapıldığına şahit olsak da fidancılık yapılması da mümkündür. Asıl olarak, fidancılığın seralarda yapılması daha uygundur çünkü fidan dışarıdan gelen etkilere karşı çok dayanıksızdır.

Seraların dış kısımları kaplı olduğu için ürünleri olumsuz hava koşullarından korumaktadır. Özellikle yağmur, kar, rüzgar ve fırtına gibi ürüne büyük darbe vuracak hava şartlarına karşı direnç sağlamaktadır. Bu açıdan fidanların serada yetiştirilmesi çok daha uygun olacaktır. Çünkü fidanlar en ufak etkiye karşı bile savunmasızdırlar ve diğer ürünlere göre çok daha çabuk zarar görürler.

Adana Sera Fidancılık 2022

Son yıllarda ülkemizde rekreasyon ve peyzaj konularında ciddi bir talep vardır. Yollar, binalar, bahçeler ve parklar peyzaj malzemeleri kullanılarak daha şık hale getirilmektedir. Bu artan talep yüzünden fidancılığa karşı da yükselen bir arz mevcuttur. Aynı zamanda ülkemizde yaygınlaştırılmaya çalışılan orman ve ağaç dikme kültürü de bu arzı önemli ölçüde arttırmaktadır.

Yapılan tam otomatik seralar ile birlikte ısıtma, soğutma, sulama ve havalandırma gibi işgücü isteyen işler kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Bu sayede, üretici daha az yorularak ve daha fazla ürün almaktadır. Bu durum üreticiye kazanç olarak geri dönmekte ve daha az iş yaptığı için diğer işlerine de vakit ayırabilmesini sağlamaktadır.

Adana Sera Fidancılık Nasıl Yapılır

Öncelikle, seracılık yapmak için çiftçi olmaya ya da köyde olmaya gerek yoktur. Sera, şehir içinde dahi yapılabilir. Sadece, su ve enerji alımının kolay olduğu yerler olması sizler için kolaylaştırıcı olacaktır. Bunun dışında seracılık yapmak için gerekli herhangi bir şart ya da ön koşul bulunmamaktadır.

Eğer ilaçlama, bakım ve diğer işlerden hiç anlamıyorsanız dahi bu işleri bilen birisini ücretli olarak işe alabilirsiniz. Bu sayede, üretim yapmanız kolaylaşır. Ayrıca, ülkemizde ve dünyada üretimi az olan meyve ve sebzeleri ya da fidanları yetiştirerek daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. İlaç yapımında kullanılan bitkiler de aynı şekilde sizlere tatmin edici kazanç verecektir.

Adana Sera Fidancılık Fiyatları

Adana sera fidancılık için fiyatlar istenilen seranın büyüklüğüne göre değişmektedir. Kaç metrekarelik ya da dönümlük alana ne kadar büyüklükte bir sera kurmak istiyorsunuz? Ya da küçük ölçekli üretim yapabileceğiniz bir sera mı arıyorsunuz? Bütün bu sorular sizlere verilecek fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Ayrıca fidan üretimi yapacağınız serada, sizler için gerekli olan yükseklik de önemlidir. Örneğin fidan hali uzun olan bir bitki üretimi yapıyorsanız yüksek çatılı seralar sizler için daha uygun olacaktır. Aynı şekilde küçük boylu fidanlar için de alçak çatılı sera tercih etmeniz üretim ve maliyet açısından daha makuldür.

Adana Sera Fidancılık Kurulum

Fidancılık yapmak için bir sera kurulumu yapmanız gerekiyor. Bunun içinde iyi bir firma ile anlaşma yaparak en uygun serayı kurdurmanız ve kaliteli bir hizmet almanız sizler açısından daha faydalı olacaktır. Doğru kurulmayan seralar ileride sizlere sorun çıkararak başınızın ağrımasına neden olabilir. Yani doğru bir biçimde kurulmayan sera sizlere yarardan çok zarar getirecektir.

Eğer Adana içerisinde fidancılık yapmak için bir sera kurulum hizmeti arıyorsanız daha fazla aramanıza gerek yok. Bu alanda yıllardır faaliyet gösteren firmamız sizlere yardımcı olmaya hazır. Adana Sera Firması ile iletişime geçerek hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Firma yetkililerimiz sizlere Adana sera fidancılık konusunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,