Adana Sera Düzenleme İşlemleri

Adana sera düzenleme işlemleri , seranın bakımı ve doğru şekilde kullanımını kapsamaktadır. Sera, insan yapımı bir ürün olduğu için ne kadar iyi bakılırsa o kadar uzun ömürlü ve dayanıklı olacaktır. Ayrıca serada üretimi yapılan ürüne göre bazı düzenlemeler yapılması gerekebilir.

Bazı seralar, diğer seralara göre daha yüksektir ve bazıları daha alçaktır. Bunun sebebi, içeride üretimi yapılan ürünün boyudur. Yüksek boylu bir ürün üretiliyorsa seranın yüksek olması gerekmektedir. Küçük bir üründe ise tam tersi geçerlidir. Örneğin domates üretimi yapılan bir seranın küçük boylu olması daha uygun olacaktır.

Adana Sera Düzenleme İşlemleri 2022

Serada çatı boyutuna göre farklı isimler ortaya çıkmaktadır. Bu çatı tipleri çatısız sera, tek çatılı sera ve çok çatılı seradır. Çok çatılı seralar düz ve geniş araziler üzerine kurulacak seralarda uygulanır. Seranın birden fazla çatısı vardır ve birleşik bir görüntü oluştururlar. Tek çatılı seralar ise düz ve küçük arazilerin yapısına daha uygundur.

Bu tip arazilerde inşa edilen seralarda tek bir çatı bulunmaktadır ve ismi de buradan gelmektedir. Çatısız seralar ise yüksek eğimli alanlara kurulan seralara verilen isimdir. Genellikle tek ve çok çatılı seraların kullanıldığını söylemek mümkündür. Zaten seracılık ile uğraşmak isteyen üreticiler hem ulaşım hem de iş gücü açısından daha avantajlı olduğu için düz arazileri tercih etmektedirler.

Adana Sera Düzenleme İşlemleri Nedir

Seralarda arazinin eğimi çok önemlidir. Mümkün olduğunca eğimin az olduğu, düz araziler tercih edilmelidir. Buna ek olarak seçilen arazinin yoğun rüzgar alan bir bölgede olmaması da çok önemlidir. Yoğun rüzgarlar, uzun vadede seraya zarar vererek ömrünün kısalmasına ya da zarar görmesine neden olmaktadır.

Adana sera düzenleme işlemleri seranın ve üretimin verimli olması adına çok önemlidir. Serada kullanılan destek kolonları çatının taşıyıcısı olduğu için sağlam malzemeden yapılmış olmaları faydalı olacaktır. Aynı şekilde dış tarafta kullanılan malzemede önemlidir. Kimi üreticiler plastik malzemeler kullanırken kimileri de dış çerçeveyi cam ile kapatmaktadır.

Adana Sera Düzenleme İşlemleri Önemi

Sera, üreticinin gelir kapısı olduğu için mutlaka önemsenmelidir. Dış çerçevede kullanılan malzeme eğer plastikse kaliteli olanları tercih edilmelidir. Seranın iskeleti doğru oturtulmalı ve sağlamlaştırılmalıdır. Seralar her ne kadar olumsuz hava koşullarına karşı büyük korumalar sağlasa da bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Örneğin, kalitesiz bir malzemeyle kapatılmış sera, fırtına ve doludan çok ciddi zarar görebilir.

Bu gibi durumların önüne geçmek için dış çerçevede fiber glass kullanılabilir. Faka bu durum maliyeti arttıracaktır. Aynı zamanda ürünlerin yüksekliğinin doğru ayarlanması verimi arttıracaktır. Yani yüksek boylu ürünlerde alçak bir çatı tercih edilmesi bitkinin normal uzama dengesini bozabilir. Bu durumda da üreticinin aldığı verim düşer.

Adana Sera Düzenleme İşlemleri Fiyatları

Sera düzenleme işlemleri mutlaka bir uzman ya da işinin ehli kadro tarafından yapılmalıdır. Bunun sebebi, seracılığın teknik bilgi ve tecrübe isteyen bir iş olmasıdır. Bu gibi durumlarda, iyi bir sera firması ile iletişime geçerek durumu izah etmeniz faydalı olacaktır. Seracılık firmaları tüm ihtiyaçlarınıza dönük olarak hizmet vermektedir.

Eğer sera ile ilgili bir ihtiyacınız varsa ve bu konuda kaliteli bir firmadan hizmet almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli kadrosu ve sektörde yıllardır bulunmanın verdiği tecrübe ile çalışan Adana Sera Firması, kurulumdan diğer tüm ihtiyaçlarınıza kadar çözüm üretmekten memnuniyet duyacaktır. Adana sera düzenleme işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

İletişim

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun,